Ürün Temizleme Önerileri
Anasayfa / Kurumsal / Ürün Temizleme Önerileri

Günlük çalışma alanlarınız olan bürolar için seçmiş olduğunuz mobilyalar bir hayli önemlidir. Yüksek ücretler ödeyerek aldığınız bu ürünlerin tasarım ve dizaynlarının birbiriyle uyumlu olması, kaliteli ve konforlu olmaları son derece önemli hususlar arasında yer alır. Eğer almış olduğunuz mobilyaları yıllar boyunca kullanırsanız kısa zamanda tekrar masrafa girmekten ve ürün değiştirerek zaman kaybetmekten tamamen kurtulmuş olursunuz. Özen göstererek, kendi zevkinize uygun büro mobilyalarını satın aldıktan sonra bakımlarına da dikkat etmeniz gerekir. Günlük kullanım sırasında mobilyalar zaten zamanla eskimeye yüz tutar. Bunun yanı sıra doğru bakım ve temizliği uygulamazsanız ürünlerin değildir. Deri mobilyalar temizlik açısından da kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunar. Çünkü üst ömürlerini iyice kısaltmış olursunuz. Almış olduğunuz her farklı mobilya için farklı temizlik seçeneklerini uygulamanız gerekir.
Günümüzde deri büro mobilyaları daha sık tercih edilmektedir. Eğer siz de deri mobilyalar satın almaktan yanaysanız, ürünün kalitesine son derece dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü piyasada farklı deri modeller mevcuttur ve hepsi dayanıklı kısımlarının çıkartılarak yıkanmasına gerek yoktur. Nemli bez yardımıyla üst kısımlarını silebilir ve üzerinde oluşan kir ya da lekelerden en kolay biçimde kurtulabilirsiniz. Bunun dışında uygulamanız gereken herhangi bir işlem yoktur. Ancak mobilyaları fazla nemli bırakmamanız da önerilir çünkü bu sayede koku oluşmasını da engellemiş olursunuz.
Deri mobilya haricinde üzeri kumaş kaplı olan mobilya modelleri de bir hayli fazladır. Bunlar farklı tiptedir ancak çoğunun kumaşını çıkartıp makinaya atma fırsatı bulunduğu için temizlik aşamasında zorluk yaşamazsınız. Yıkamış olduğunuz kumaşları tam olarak kuruttuktan sonra tekrar yerine koyabilir ve kullanıma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Ahşap büro mobilyaları da masa ve sandalyelerde sıklıkla tercih edilir. Bunların üzerlerini nemli bezle sildikten sonra, kurulama beziyle nemini almalısınız. Eğer uzun bir süre boyunca ahşap ıslak ya da nemli kalırsa, kabarmalar meydana gelebilir. Bunun sonucunda ürünler tekrar kullanılamaz ve değişime ihtiyaç duyarlar.
Uygulayacak olduğunuz bu basit aşamalar sayesinde ürünlerinizi kolay biçimde temizleyebilir ve uzun ömürlü olmalarını sağlayarak yeni mobilyalara olan ihtiyacı ortadan kaldırabilirsiniz.